XXVI SVETSKA LIGA 2015.

Muška seniorska reprezentacija Srbije osvojila je prvi bod na startu svog 18. učešća u Svetskoj ligi. Izabranici Nikole Grbića su bod osvojili na terenu višestrukog, tačnije devetostrukog pobednika jednog od najprestižnijih takmičenja FIVB. Početak takmičenja, nekompletan sastav, kao i činjenica da se forma tempira za kraj takmičenja, uslovila je nešto više grešaka, koje je Brazil znalački iskoristio da zabeleži minimalni trijumf na svom terenu.

Odbojkaši Srbije su u danu između dva meča (subota), odradili jedan jednoipočasovni trening, na kojem je selektor Nikola Grbić poštedeo većih napora momke koji su izneli najveći teret u prvom meču. Za popodne po lokalnom vremenu planirano je gledanje video pripreme, kao i odmor pred drugu utakmicu.

IZJAVA MARKA IVOVIĆA

IZJAVA UROŠA KOVAČEVIĆA

IZJAVA SREĆKA LISINCA

Zanimljivo da je Bernardo Rezende, selektor Brazila, koji odrađuje suspenziju FIVB od čak 10 mečeva, najavio da će u drugom susretu igrati Vilijam Aržona (drugi dizač), Valas (drugi korektor), Rijad (treći bloker) i Gustavo Murilo, koji nije igrao u prvom meču zbog takođe suspenzije FIVB. Organizatori su za utakmicu u nedelju najavili i daleko punije tribine dvorane „Felipe Dramond“, nezadovoljni posetom u prvom meču, na kojem je bilo manje od 5 hiljada gledalaca.

Drugi meč između Brazila i Srbije odigraće se sutra (nedelja, 31. maj) od 10,00 časova po lokalnom, odnosno 15,00 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na RTS 2 i TV Arena Sport 1.

XXVI SVETSKA LIGA 2015. – REZULTATI I RASPORED:

I DIVIZIJA:

A GRUPA:

I VIKEND (29. – 31. MAJ):

BELO HORIZONTE (DVORANA “FELIPE DRAMOND – MINEIRINJO”) – PETAK, 29. MAJ:

BRAZIL – SRBIJA    3:2 (24:26, 25:17, 25:22, 26:28, 15:11)

DRUGA UTAKMICA: NEDELJA, 31. MAJ U 10,00 (15,00).

SUDIJE: ERNAN KASAMIKELA (ARGENTINA) I MOHAMED ŠAHMIRI (IRAN). SUPERVIZOR FIVB: HESUS PRIJETO (PORTORIKO).

ADELEJD – PETAK, 29. MAJ:

AUSTRALIJA – ITALIJA  1:3 (19:25, 25:22, 20:25, 20:25)

ADELEJD – SUBOTA, 30. MAJ:

AUSTRALIJA – ITALIJA  1:3 (20:25, 21:25, 25:23, 23:25)

TABELA:

1. ITALIJA               2    2    0    6:2       6

2. BRAZIL               1    1    0    3:2       2

3. SRBIJA               1    0    1    2:3       1

4. AUSTRALIJA        2    0    2    2:6       0

II VIKEND (5. – 7. JUN):

PETAK, 5. JUN – PEZARO (ADRIJATIK ARENA):

ITALIJA – SRBIJA          20,00

NEDELJA, 7. JUN – BOLONJA (DVORANA PALADOKA):

ITALIJA – SRBIJA          20,30

SUDIJE: PJOTR DUDEK (POLJSKA) I ANDREJ ZENOVIČ (RUSIJA). SUPERVIZOR FIVB: VILI BRUNINKS (BELGIJA).

SAO BERNARDO DO KAMPO:

BRAZIL – AUSTRALIJA

PRVA UTAKMICA: PETAK, 5. JUN U 14,45 (19,45)

DRUGA UTAKMICA: NEDELJA, 7. JUN U 10,00 (15,00).

III VIKEND (12. – 14. JUN):

PETAK, 12. JUN – NOVI SAD (DVORANA SPC “VOJVODINA”):

SRBIJA – BRAZIL          20,00

NEDELJA, 14. JUN – BEOGRAD (DVORANA “PIONIR”):

SRBIJA – BRAZIL          20,00

SUDIJE: DŽAFAR ALI (BAHREIN) I DENI SESPEDES LASI (DOMINIKANSKA REPUBLIKA). SUPERVIZOR FIVB: LIBENCIO KONTI (ITALIJA).

PETAK, 12. JUN – JEZOLO (DVORANA AREKS):

ITALIJA – AUSTRALIJA  20,30

NEDELJA, 14. JUN – VERONA (DVORANA PALAOLIMPIJA):

ITALIJA – AUSTRALIJA  20,00

SUPERVIZOR FIVB: PROF. DR VLADIMIR ĆUK (SRBIJA). SUDIJE: KEVIN KAL (SAD) I LUIS MASIJAS (MEKSIKO).

IV VIKEND (18. – 21. JUN):

ČETVRTAK, 18. JUN – NOVI SAD (DVORANA SPC “VOJVODINA”):

SRBIJA – AUSTRALIJA         20,00

SUBOTA, 20. JUN – BEOGRAD (DVORANA “PIONIR”):

SRBIJA – AUSTRALIJA         20,00

SUDIJE: HOSMER PERES (PORTORIKO) I PJOTR DUDEK (POLJSKA). SUPERVIZOR FIVB: MIKO HUBEN (HOLANDIJA).

PETAK, 19. JUN – RIM (FORO ITALIKO):

ITALIJA – BRAZIL          20,00

NEDELJA, 21. JUN – FIRENCA (DVORANA NELSON MANDELA):

ITALIJA – BRAZIL          20,00

V VIKEND (26. – 28. JUN):

PETAK, 26. JUN – NOVI SAD (DVORANA SPC “VOJVODINA”):

SRBIJA – ITALIJA          20,00

NEDELJA, 28. JUN – BEOGRAD (DVORANA “PIONIR”):

SRBIJA – ITALIJA          20,00

SUDIJE: KEVIN KAL (SAD) I MOHAMED ŠAHMIRI (IRAN). SUPERVIZOR FIVB: PITER MARFI (HOLANDIJA).

SIDNEJ (SPORTSKI CENTAR “OLIMPIJSKI PARK”):

AUSTRALIJA – BRAZIL

PRVI MEČ: SUBOTA, 27. JUN U 19,00 (11,00).

DRUGI MEČ: NEDELJA, 28. JUN U 16,30 (8,30).

VI VIKEND (3. – 5. JUL):

JUŽNA VANTIRNA (DRŽAVNI KOŠARKAŠKI CENTAR):

AUSTRALIJA – SRBIJA

PRVI MEČ: SUBOTA, 4. JUL U 19,00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO U 11,00 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU.

DRUGI MEČ: NEDELJA, 5. JUL U 16,30 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO U 8,30 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU.

SUDIJE: HAMID ALRUSI (UJEDINJENI ARAPSKI EMIRATI) I ŠIN MURANAKA (JAPAN). SUPERVIZOR FIVB: ALAN BRODI (NOVI ZELAND).

KUJABA:

BRAZIL – ITALIJA

PRVA UTAKMICA: ČETVRTAK, 2. JUL U 13,45 (19,45).

DRUGA UTAKMICA: PETAK, 3. JUL U 13,45 (19,45).

B GRUPA:

I VIKEND (29. – 31. MAJ):

LOS ANĐELES, KALIFORNIJA (GALEN CENTAR):

SAD – IRAN

PRVI MEČ: SUBOTA, 30. MAJ U 19,00 (NEDELJA, 31. MAJ U 4,00)

DRUGI MEČ: NEDELJA, 31. MAJ U 16,00 (PONEDELJAK, 1. JUN U 1,00)

GDANJSK – ČETVRTAK, 28. MAJ:

POLJSKA – RUSIJA        3:0 (25:16, 25:17, 25:20)

GDANJSK – PETAK, 29. MAJ:

POLJSKA – RUSIJA        3:2 (25:19, 24:26, 20:25, 25:19, 18:16)

SUPERVIZOR FIVB: SLOBODAN MILOŠEVIĆ (SRBIJA). SUDIJE: FABRICIO SALTALIPI (ITALIJA) I AZIZ JENER (TURSKA).

TABELA:

1. POL        2    2    0    6:2       5

2. RUS        2    0    2    2:6       1

3. USA        –     –     –     – –       -

4. IRI         –     –     –     – –       -

II VIKEND (5. – 7. JUN):

LONG BIČ, KALIFORNIJA (DVORANA “VALTER PIRAMIDA”):

SAD – RUSIJA

PRVI MEČ: PETAK, 5. JUN U 19,00 (SUBOTA, 6. JUN U 4,00)

DRUGI MEČ: SUBOTA, 6. JUN U 19,00 (NEDELJA, 7. JUN U 4,00)

ČESTOHOVA (HALA SPORTOVA):

POLJSKA – IRAN

PRVI MEČ: PETAK, 5. JUN U 20,15.

DRUGI MEČ: SUBOTA, 6. JUN U 20,15.

SUDIJE: GORAN GRADINSKI (SRBIJA) I JURAJ MOKRI (SLOVAČKA). SUPERVIZOR FIVB: HAUAJDA MONDI (EGIPAT).

III VIKEND (12. – 14. JUN):

KAZANJ (DVORANA “SANKT PETERSBURG”):

RUSIJA – IRAN

PRVI MEČ: SUBOTA, 13. JUN U 18,00 (17,00).

DRUGI MEČ: NEDELJA, 14. JUN U 18,00 (17,00).

SUDIJE: GORAN GRADINSKI (SRBIJA) I TARAS ILKIV (KANADA). SUPERVIZOR FIVB: MARK NIŠIVAKI (JAPAN).

HOFMAN ESTEJTS, ILINOIS (DVORANA “SIRS CENTAR”):

SAD – POLJSKA

PRVI MEČ: PETAK, 12. JUN U 19,00 (SUBOTA, 13. JUN U 2,00).

DRUGI MEČ: SUBOTA, 13. JUN U 19,00 (NEDELJA, 14. JUN U 2,00).

IV VIKEND (19. – 21. JUN):

KAZANJ (DVORANA “SANKT PETERSBURG”):

RUSIJA – POLJSKA

PRVI MEČ: PETAK, 19. JUN U 18,00 (17,00).

DRUGI MEČ: SUBOTA, 20. JUN U 18,00 (17,00).

SUPERVIZOR FIVB: SLOBODAN MILOŠEVIĆ (SRBIJA). SUDIJE: JURAJ MOKRI (SLOVAČKA) I FABRICIO PASKVALI (ITALIJA).

TEHERAN (DVORANA AZADI):

IRAN – SAD

PRVI MEČ: PETAK, 19. JUN U 21,00 (18,30).

DRUGI MEČ: NEDELJA, 21. JUN U 21,00 (18,30).

V VIKEND (26. – 28. JUN):

KALINJINGRAD (DVORANA JANTARNJI):

RUSIJA – SAD

PRVI MEČ: PETAK, 26. JUN U 18,00.

DRUGI MEČ: SUBOTA, 27. JUN U 18,00.

SUPERVIZOR FIVB: PROF. DR VLADIMIR ĆUK (SRBIJA). SUDIJE: FABRICIO SALTALIPI (ITALIJA) I LUIZ KUTINJO (BRAZIL).

TEHERAN (DVORANA AZADI):

IRAN – POLJSKA

PRVI MEČ: PETAK, 26. JUN U 21,00 (18,30).

DRUGI MEČ: NEDELJA, 28. JUN U 21,00 (18,30).

VI VIKEND (3. – 5. JUL):

TEHERAN (DVORANA AZADI):

IRAN – RUSIJA

PRVI MEČ: PETAK, 3. JUL U 21,00 (18,30).

DRUGI MEČ: SUBOTA, 4. JUL U 21,00 (18,30).

SUDIJE: VLADIMIR SIMONOVIĆ (SRBIJA) I NASR ŠABAN (EGIPAT). SUPERVIZOR FIVB: RENATO ARENA (ITALIJA).

KRAKOV (KRAKOV ARENA):

POLJSKA – SAD

PRVI MEČ: PETAK, 3. JUL U 20,15.

DRUGI MEČ: SUBOTA, 4. JUL U 20,15.

Finalni turnir XXVI Svetske lige 2015. odigraće se od 15. – 19. jula u Rio de Žaneiru, u Brazilu.

Na Finalnom turniru će igrati šest reprezentacija: Brazil (organizator), po dve prvoplasirane selekcije iz A i B grupe i pobednik Finalnog turnira II divizije. Ukoliko Brazil osvoji jedno od prva dva mesta u A grupi, na Finalnom turniru će igrati trećeplasirana selekcija iz A grupe.

II DIVIZIJA:

C GRUPA (BUGARSKA, KUBA, KANADA, ARGENTINA):

I VIKEND (29. – 31. MAJ):

VARNA:

BUGARSKA – KANADA

PRVA UTAKMICA: SUBOTA, 30. MAJ U 17,30 (16,30).

DRUGA UTAKMICA: NEDELJA, 31. MAJ U 20,45 (19,45).

MENDOSA – PETAK, 29. MAJ:

ARGENTINA – KUBA      3:0 (25:18, 25:19, 25:18)

DRUGI MEČ: SUBOTA, 30. MAJ U 21,00 (NEDELJA, 31. MAJ U 2,00)

TABELA:

1. CAN        2    2    0    6:0       6

2. ARG        1    1    0    3:0       3

3. CUB        3    0    3    0:9       0

4. BUL        –     –     –     – –       -

II VIKEND (5. – 7. JUN):

HAVANA:

KUBA – BUGARSKA

PRVA UTAKMICA: PETAK, 5. JUN U 20,40 (SUBOTA, 6. JUN U 2,40).

DRUGA UTAKMICA: SUBOTA, 6. JUN U 20,40 (NEDELJA, 7. JUN U 2, 40).

SUDIJE: VLADIMIR SIMONOVIĆ (SRBIJA) I SKOT MEKLEJN (KANADA). SUPERVIZOR FIVB: KRISTOBAL MARTE OFIS (DOMINIKANSKA REPUBLIKA).

HALIFAKS:

KANADA – ARGENTINA

PRVA UTAKMICA: PETAK, 5. JUN U 20,00 (SUBOTA, 6. JUN U 1,00).

DRUGA UTAKMICA: SUBOTA, 6. JUN U 18,30 (23, 30).

III VIKEND (12. – 14. JUN):

HAVANA:

KUBA – ARGENTINA

PRVA UTAKMICA: PETAK, 12. JUN U 20,40 (SUBOTA, 13. JUN U 2,40).

DRUGA UTAKMICA: SUBOTA, 13. JUN U 20,40 (NEDELJA, 14. JUN U 2,40).

SAMERSAJD:

KANADA – BUGARSKA

PRVA UTAKMICA:

PRVA UTAKMICA: PETAK, 12. JUN U 20,00 (SUBOTA, 13. JUN U 1,00).

DRUGA UTAKMICA: SUBOTA, 13. JUN U 20,00 (NEDELJA, 14. JUN U 1,00).

IV VIKEND (19. – 21. JUN):

HAVANA:

KUBA – KANADA

PRVA UTAKMICA: PETAK, 19. JUN U 20,40 (SUBOTA, 20. JUN U 2,40).

DRUGA UTAKMICA: SUBOTA, 20. JUN U 20,40 (NEDELJA, 21. JUN U 2,40).

SALTA:

ARGENTINA – BUGARSKA

PRVI MEČ: SUBOTA, 20. JUN U 18,30 (23,30)

DRUGI MEČ: NEDELJA, 21. JUN U 18,30 (23,30)

V VIKEND (26. – 28. JUN):

VARNA:

BUGARSKA – KUBA

PRVA UTAKMICA: SUBOTA, 27. JUN U 20,45 (19,45).

DRUGA UTAKMICA: NEDELJA, 28. JUN U 20,45 (19,45).

BUENOS AIRES:

ARGENTINA – KANADA

PRVI MEČ: PETAK, 26. JUN U 18,30 (23,30)

DRUGI MEČ: SUBOTA, 27. JUN U 18,30 (23,30)

VI VIKEND:

15. – 18. MAJ:

KALGARI – SUBOTA, 16. MAJ:

KANADA – KUBA     3:0 (25:20, 25:19, 26:24)

KALGARI – NEDELJA, 17. MAJ:

KANADA – KUBA     3:0 (26:24, 25:19, 25:21)

3. – 5. JUL:

VARNA:

BUGARSKA – ARGENTINA

PRVA UTAKMICA: SUBOTA, 4. JUL U 20,45 (19,45).

DRUGA UTAKMICA: NEDELJA, 5. JULA U 20,45 (19,45).

D GRUPA (FRANCUSKA, JAPAN, KOREJA, ČEŠKA):

I VIKEND (29. – 31. MAJ):

OKAJAMA – SUBOTA, 30. MAJ:

JAPAN – ČEŠKA       3:1 (21:25, 25:18, 25:22, 25:20)

DRUGA UTAKMICA: NEDELJA, 31. MAJ U 14,00 (7,00).

SUVON – SUBOTA, 30. MAJ:

KOREJA – FRANCUSKA              1:3 (30:28, 23:25, 18:25, 16:25)

DRUGA UTAKMICA: NEDELJA, 31. MAJ U 14,00 (7,00).

TABELA:

1. FRA        1    1    0    3:1       3

2. JPN         1    1    0    3:1       3

3. CZE        1    0    1    1:3       0

4. KOR       1    0    1    1:3       0

II VIKEND (5. – 7. JUN):

KJOTO:

JAPAN – FRANCUSKA

PRVA UTAKMICA: SUBOTA, 6. JUN U 14,00 (7,00).

DRUGA UTAKMICA: NEDELJA, 7. JUN U 14,00 (7,00).

SUVON ILI ČANGVON:

KOREJA – ČEŠKA

PRVA UTAKMICA: SUBOTA, 6. JUN U 14,00 (7,00).

DRUGA UTAKMICA: NEDELJA, 7. JUN U 14,00 (7,00).

III VIKEND (12. – 14. JUN):

POATIJE – PETAK, 12. JUN:

FRANCUSKA – ČEŠKA         19,50

TURKOAN – NEDELJA, 14. JUN:

FRANCUSKA – ČEŠKA         16,50

HVASEONG:

KOREJA – JAPAN

PRVA UTAKMICA: SUBOTA, 13. JUN U 14,00 (7,00).

DRUGA UTAKMICA: NEDELJA, 14. JUN U 14,00 (7,00).

IV VIKEND (19. – 21. JUN):

OSAKA:

JAPAN – KOREJA

PRVA UTAKMICA: SUBOTA, 20. JUN U 14,00 (7,00).

DRUGA UTAKMICA: NEDELJA, 21. JUN U 13,00 (6,00).

ČEŠKE BUDEJOVICE:

ČEŠKA – FRANCUSKA

PRVA UTAKMICA: PETAK, 19. JUN U 18,00.

DRUGA UTAKMICA: SUBOTA, 20. JUN U 18,00.

V VIKEND (26. – 28. JUN):

TUR – ČETVRTAK, 25. JUN:

FRANCUSKA – JAPAN          19,50

RUAN – SUBOTA, 27. JUN:

FRANCUSKA – JAPAN          19,50

LIBEREC:

ČEŠKA – KOREJA

PRVA UTAKMICA: PETAK, 26. JUN U 18,00.

DRUGA UTAKMICA: SUBOTA, 27. JUN U 18,00.

VI VIKEND (3. – 5. JUL):

KASTELNO LE NEZ – ČETVRTAK, 2. JUL:

FRANCUSKA – KOREJA        19,50

BREST – SUBOTA, 4. JUL:

FRANCUSKA – KOREJA        19,50

OPAVA:

ČEŠKA – JAPAN

PRVA UTAKMICA: PETAK, 3. JUL U 18,00.

DRUGA UTAKMICA: SUBOTA, 4. JUL U 18,00.

SUPERVIZOR FIVB: JELENA RELJIN (SRBIJA). SUDIJE: ARTURO DI ĐAKOMO (BELGIJA) I ALEKSANDAR PJASECKI (BELORUSIJA).

E GRUPA (BELGIJA, PORTUGALIJA, FINSKA HOLANDIJA):

I VIKEND

15. – 17. MAJ:

MATOSINJOS – SUBOTA, 16. MAJ:

PORTUGALIJA – HOLANDIJA      1:3 (25:23, 20:25, 21:25, 20:25)

MATOSINJOS – NEDELJA, 17. MAJ:

PORTUGALIJA – HOLANDIJA      2:3 (25:17, 18:25, 26:24, 21:25, 12:15)

29. – 31. MAJ:

KORTRAJK:

BELGIJA – FINSKA

PRVA UTAKMICA: SUBOTA, 30. MAJ U 20,00.

DRUGA UTAKMICA: NEDELJA, 31. MAJ U 16,00.

TABELA:

1. NED        2    2    0    6:3       5

2. POR        2    0    2    3:6       1

3. BEL         2    2    0    6:4       4

4. FIN         2    0    2    4:6       2

II VIKEND (5. – 7. JUN):

VASA:

FINSKA – PORTUGALIJA

PRVA UTAKMICA: PETAK, 5. JUN U 18,30 (17,30).

DRUGA UTAKMICA: SUBOTA, 6. JUN U 18,30 (17,30).

HERTOGENBOŠ (DEN BOŠ):

HOLANDIJA – BELGIJA

PRVA UTAKMICA: SUBOTA, 6. JUN U 17,00.

DRUGA UTAKMICA: NEDELJA, 7. JUN U 15,00.

III VIKEND (12. – 14. JUN):

LUIK:

BELGIJA – PORTUGALIJA

PRVA UTAKMICA: PETAK, 12. JUN U 20,00.

DRUGA UTAKMICA: SUBOTA, 13. JUN U 20,00.

ALMER:

HOLANDIJA – FINSKA

PRVA UTAKMICA: SUBOTA, 13. JUN U 17,00.

DRUGA UTAKMICA: NEDELJA, 14. JUN U 15,00.

IV VIKEND

22. – 24. MAJ:

TAMPERE – SUBOTA, 23. MAJ:

FINSKA – BELGIJA        2:3 (20:25, 28:30, 25:20, 25:22, 7:15)

TAMPERE – NEDELJA, 24. MAJ:

FINSKA – BELGIJA        2:3 (31:29, 20:25, 25:23, 21:25, 11:15)       

19. – 21. JUN:

GRONINGEN:

HOLANDIJA – PORTUGALIJA

PRVA UTAKMICA: PETAK, 19. JUN U 19,00.

DRUGA UTAKMICA: SUBOTA, 20. JUN U 17,00.

V VIKEND (26. – 28. JUN):

POVOA DE VARŽIM:

PORTUGALIJA – BELGIJA

PRVA UTAKMICA: SUBOTA, 27. JUN U 17,00 (18,00).

DRUGA UTAKMICA: NEDELJA, 28. JUN U 17,00 (18,00).

VANTAA:

FINSKA – HOLANDIJA

PRVA UTAKMICA: PETAK, 26. JUN U 18,30 (17,30).

DRUGA UTAKMICA: SUBOTA, 27. JUN U 17,00 (16,00).

VI VIKEND (3. – 5. JUL):

ANTVERPEN:

BELGIJA – HOLANDIJA

PRVA UTAKMICA: PETAK, 3. JUL U 20,00.

DRUGA UTAKMICA: SUBOTA, 4. JUL U 20,00.

SUDIJE: IVAN LAZAREVIĆ (SRBIJA) I PJOTR DUDEK (POLJSKA). SUPERVIZOR FIVB: HARTMUT GIBELS (NEMAČKA).

POVOA DE VARŽIM:

PORTUGALIJA – FINSKA

PRVA UTAKMICA: SUBOTA, 4. JUL U 17,00 (18,00).

DRUGA UTAKMICA: NEDELJA, 5. JUL U 17,00 (18,00).

Finalni turnir II divizije odigraće se 10. i 11. jula u Bugarskoj. Na Finalnom turniru će, pored Bugarske, igrati i pobednici sve tri grupe.

Kompletna vest